עינוג עצמי

נושא כל כך מענג, ועדיין יש בו לפעמים כל כך הרבה בושה או מחשבה מוטעית, ואני רוצה להבהיר קצת מהסטיגמות והמחשבות המוטעות שיש בנושא. ❤

 

נתחיל בזה שעינוג עצמי הוא דבר מאוד בריא. הוא משחרר חומרים מאוד מענגים ומרגיעים בגוף (כמו דופמין ואוקסיטוצין), משחרר מתח ומרגיע את הגוף ומאפשר שינה מהירה יותר, עושה את הלב חזק יותר (פחות סיכויים לשבץ או התקף לב), עוזר בכאבי מחזור ועוד מספר רב של סיבות בריאותיות. עם זאת, לא מדובר רק בבריאות אלא גם בכך שזו דרך מעולה להכיר את עצמנו ולדעת מה מענג אותנו, ובכך נוכל להיות יותר מדוייקים בסקס עם פרטנרים.
אישה שוכבת מאחורי צמחיה עם עיניים עצומות ומבט מעונג
מבחינת תדירות, מחקרים בשנות ה-60 הראו כבר אז ש-92% מהגברים מענגים את עצמם ו-62% מהנשים מענגות את עצמן, ומאז המספרים רק עלו יותר ויותר, אם כי די קשה לבדוק את הנושא הזה כי הוא נשען על דיווח עצמי של אנשים, שלפעמים משקרים מטעמי נוחיות חברתית. יש בדיחה שמדברת על כך ש-90% מהאנשים בעולם מענגים את עצמם, ו-10% משקרים על זה שהם לא. חשוב לי כבר עכשיו להבהיר שזה בסדר לא לענג את עצמך וזו בחירה לגיטימית. יש אנשים שלא מתחברים לזה מסיבות כאלו או אחרות (פרט לאיסורי דת), וזו זכותם לבחירתם. עם זאת, נמצאו קשרים ישירים בין הימנעות מעינוג עצמי לבין בעייתיות להגעה לאורגזמה בזוגיות, אז מומלץ להתנסות ופשוט להתענג.
כששאלו אנשים מהי הסיבה שהם לא מענגים את עצמם, תשובה נפוצה הייתה שהם לא מגיעים מזה לאורגזמה, אז זה לא כיף להם לעשות את זה. זה מביא אותי לנקודה החשובה הבאה. לא סתם אני קורא לאקט שבו אנחנו מענגים את עצמנו, "עינוג עצמי" ולא אוננות. אוננות, למי שלא יודע, נקראת על שם דמות תנ"כית בשם אונן מספר בראשית, ש"שִׁחֵת אַרְצָה לְבִלְתִּי נְתָן זֶרַע לְאָחִיו" – בעבר חשבו שהפעולה שאונן עשה הייתה אוננות כפי שאנחנו מכירים אותה כיום, אבל כיום מפרשים את זה בתור זה שהוא גמר בחוץ. הידעתם שיש גם מילה כזאת בשם Onanism בשפה האנגלית שאומרת בדיוק את זה – אוננות או משגל נסוג? 🙂
בכל מקרה, בחזרה לעניינינו. הסיבה שבגללה אני משתמש בביטוי עינוג עצמי ולא אוננות, היא המטרה. כאשר אנחנו מאוננים, המטרה היא להגיע לאורגזמה. כאשר אנחנו עוסקים בעינוג עצמי, המטרה היא להגיע לעונג. הבדל קטן אך משמעותי ביותר, שנותן המון מרחב נשימה לכל מי שמלקה את עצמה בכך שהיא לא מגיעה לאורגזמה, וכתוצאה מכך מפסיקה לענג את עצמה. אורגזמה זו תופעת לוואי של עונג, וככל שנלמד להיות יותר במצב של עונג ופשוט להתענג ממנו בלי מטרתיות של אורגזמה, כך אותה אורגזמה כן תפתיע ותגיע אלינו לבד. הגוף שלנו אוהב עונג ואוהב שמלטפים ונוגעים בו. לפעמים הוא ביישן ורמות העונג שלו בהתחלה מתביישות, קטנות ומופיעות רק בחטף, אבל ככל שמרגילים את הגוף ואת המחשבה להתמקד על העונג, הגוף ייפתח יותר ויותר והעונג יגדל ויתחזק ובסופו של דבר, גם יגיע לשיאים גבוהים ביותר כמו אורגזמה.

 

כמה טיפים לעינוג עצמי, הפעם בלשון נקבה בגלל שלרוב אני נתקל בצורך בטיפים ובעידוד עינוג עצמי אצל נשים, אבל יש כאן נקודות חשובות מאוד גם לגברים:
1. נתחיל בזה שתפנו לעצמכן זמן. אל תדחקו את עצמכן לפינה עם רבע שעה קצובה, אלא תנו לעצמכן מרווח להתענג.
2. השלב הבא הוא ליצור את האווירה כמו שאתן רוצות או צריכות. תתקלחו ותרגישו נקיות, שימו סדינים שמריחים ומרגישים כמו שאתן אוהבות, שימו מוזיקה טובה, תביאו קרם גוף או כל חומר אחר שמרגיש חלק ומענג על הגוף. אם זה עושה לכן את זה, מקמו מראה לידכן שבה תוכלו להתענג מעצמכן מתענגות. תפנקו את עצמכן. גברים – סקרים מצאו שרוב הגברים בקושי משקיעים בעצמם בזמן עינוג עצמי, וחבל. חווית העינוג העצמי יכולה להיות הרבה יותר מענגת אם משקיעים באווירה מסביב.
3. מילת המפתח היא הדרגתיות. כמו שבסקס אנחנו אוהבות משחק מקדים, גם פה אנחנו נעשה את זה. להתחיל מליטוף עצמי, לחפש תחושות נעימות בגוף ולאו דווקא לרוץ אל התחושות העוצמתיות יותר. הגוף צריך לבנות את הקצב שלו ואת האנרגיה המינית שלו, וככל שנשקיע בבנייה, ככה הוא יתגמל אותנו אחר כך.
4. תזכרו שהמטרה שלכן בעינוג עצמי היא בדיוק זה – להתענג. לא לגמור בהכרח, ובטח שלא מהר מדי. לא למהר לשום מקום. אם אתן מרגישות שאתן עומדות להגיע לאורגזמה, עצרו. העניקו לעצמכן גירוי במקום אחר בגוף, תנו לעצמכן להירגע קצת תוך כדי שאתן עדיין מתענגות, ואז תמשיכו. תשאירו את הגוף שלכן ברמת עוררות גבוהה, ותתענגו על התחושות שאתן מרגישות בגוף שלכן. תתענגו על החום, העיקצוצים, הזרמים הקטנים, צמרמורות העונג. גברים – תתענגו על מראה הזיקפה שלכם, על התחושה של האיבר שלכם שעומד זקוף, על הטיפות הקטנות שיוצאות כשאתם מרוגשים, על תהליך ההזדקפות עצמו – תנו לאיבר לקטון בחזרה, ואז תעמידו אותו שוב. תתענגו מהדרך, לא מהיעד הסופי. תתאמנו על לענג את עצמכם ולאו דווקא להגיע לאורגזמה, אלא להישאר עם כל האנרגיה המינית שלכם, ולהשתמש בה בחיי היום-יום, במקום להגיע לשפיכה שתרוקן אתכם מכוחות. תזכרו – המטרה היא להתענג ולא האורגזמה, וברגע שתחוו את זה על עצמכם במהלך העינוג העצמי, תוכלו להביא את זה בלב שלם יותר למיטה עם הפרטנריות שלכם, ובכך לעשות את החוויה הזוגית להרבה פחות מלחיצה.

5. פנטזו תוך כדי! לכל אחד מאיתנו יש פנטזיות, לפעמים יותר נגישות ולפעמים צריך לחפש ולגלות אותן. דמיינו סיטואציות שעושות לכן מגרה בגוף, מענג בגוף.

אלו יכולות להיות פנטזיות על הבן זוג הנוכחי (אם יש), אבל לא רק! זה בסדר לפנטז גם על אנשים אחרים שאולי לא היינו מקיימים איתם יחסי מין במציאות, אבל בעולם הפנטזיות הכל בסדר. אנחנו בני אדם ועולים לנו מחשבות על סיטואציות, מעשים או אנשים שלאו דווקא היינו באמת עושות עם זה משהו בעולם האמיתי, אז תנו לעצמכן לזרום עם התחושות ועם הפנטזיות בלי שיפוט עצמי, אבל תזכרו להשאיר את זה רק במסגרת העינוג העצמי.

כשאנחנו מקיימות יחסי מין עם פרטנר, מומלץ להתמקד במה שקורה כאן ועכשיו (ולא להתנתק לעולם פנטזיה) או לחילופין לפנטז על משהו שכולל את הפרטנר הנוכחי.

6. נסו לא להשתמש בויברטורים בהתחלה. ויברטורים יוצרים ויברציה שמגע אנושי לא יכול ליצור, ואם אנחנו נרגיל את עצמנו להתענג רק מויברציות עוצמתיות, אנחנו עלולות לאבד את הרגישות התחושתית למגע של פרטנר אנושי. אם אתן צריכות תחושה של איבר בזמן העינוג העצמי, דילדו (מודל של איבר מין זכרי שלא רוטט) זה פיתרון מעולה.
7. תתפרעו על עצמכן – דברו אל עצמכן, תנועו, תתנשמו, תגנחו, תאפשרו לגוף שלכן לעשות כל מה שעולה בו. אם בסקס עצמו אתן מרגישות שזה לא נאה ויאה לגנוח בקולי קולות ליד הפרטנר "כמו שחקנית פורנו" (נדבר על המחשבה הזאת בפוסט אחר), כאן תרשו לעצמכן לעשות את זה. תחפשו את כל הדברים שמענגים אתכן ותאפשרו לעצמכן לזהור. אם לא תזהרו עם עצמכן לבד, איך תאפשרו את זה לעצמכן עם אחרים?
8. עינוג עצמי זה מקום מעולה כדי להתאמן על דברים שהיינו רוצות לעשות אבל זה קצת מפחיד או מרתיע לעשות את זה עם פרטנר. לדוגמה, עינוג אנאלי. אפשר תוך כדי עינוג עצמי להתאמן על הכנסת אצבעות לפי הטבעת, לחפש את העונג שיש שם, ואז להרגיש הרבה יותר מוכנות לדבר האמיתי בסקס עם פרטנר (טיפים לעינוג אנאלי אפשר למצוא בפוסט הפינה השבועית של אופק שמדברת השבוע על עינוג אנאלי). גברים, אם אתם שייכים לקבוצה של הגברים שמתביישת לבקש מגע אנאלי או תרגיש שזה פוגע בגבריות שלה אם אישה תעשה את לכם את זה, עינוג עצמי זה המקום המושלם לתרגל את זה בפרטיות שלכם, כדי להכיר את עוצמת נק' הג'י שלכם שממוקמת בתוך פי הטבעת.
9. עינוג עצמי זו אומנם פעילות פרטית, אבל לפעמים לעשות אותה בזוג, יכול להיות מדהים לזוגיות המינית והאינטימית שלכן. נסו לעשות סשן עינוג עצמי הדדי – פעם אחת אתן נוגעות בעצמכן בזמן שהפרטנר מסתכל, פעם אחרת הוא יגע בעצמו ואתן תסתכלו, ופעם אחרת שניכם נוגעים בעצמכם בו זמנית (כל אחד בעצמו). אפשר ללמוד הרבה מצפייה בפרטנרים שלנו מענגים את עצמם – איך הם אוהבים לגעת בעצמם, איפה, ואפשר ללמוד מזה איך להיות מאהבות יותר טובות. זה גם יכול להעלות את החשק המיני במערכת היחסים שלכן. הפרטנר שלכן יכול לראות טלויזיה בשיעמום כלשהו, אבל כשבת הזוג שלו תתחיל לגנוח ולנוע בצד שלה של המיטה, קשה להישאר אדיש לכך. מילה לפרטנרים שבצד השני של המיטה – אם בנות הזוג שלכם מתחילות לגנוח ולנוע, תכבדו ותעריכו את הסיטואציה שבה היא מאפשרת לכם לראות אותה בסיטואציה אינטימית ביותר, ותתנהגו בהתאם.
10. מילה אחרונה לגבי עינוג עצמי מול פורנו. הכל טוב ויפה, אבל רק תזכרו שמדובר בסרטונים מבויימים שלא באמת משקפים את המציאות, סבבה? אל תסיקו מהסרטונים האלו מסקנות לחיים האמיתיים שלכן כל כך מהר (מהו מראה אידיאלי, תנוחות "נוחות לסקס", אקטים מומלצים למיטה וכו') והכל יהיה מעולה.
דילוג לתוכן